Jak a kde koupit nový kvalitní nábytek?

Ne vždy si plně uvědomujeme, jak důležitou roli hraje nábytek a bytové doplňky v našem životě. Kromě toho, že je přirozeně využíváme na odkládání, práci nebo relax, významně charakterizují a dotvářejí i náš životní prostor a vypovídají jiným o vkusu a povaze majitele. Nábytek je s námi dennodenně, proto si jeho výběr zaslouží stejnou pozornost, jakou věnujeme výběru oblečení či mobilního telefonu.

Nákup nového nábytku není krátkodobá záležitost
Když uvažujeme o nákupu nového nábytku, musíme brát v úvahu velké množství faktorů. Proto je dobré, abychom si předem co nejpodrobněji promysleli, jaké parametry má náš nový bytový doplněk splňovat. Při výběru můžeme vycházet ze svého vkusu a intuice, ale stejně musíme brát v úvahu i jeho umístění v prostoru tak, aby byl v souladu s jinými částmi vybavení domácnosti.

Nejdůležitější je však uvědomit si, že nový kus nábytku si nekupujeme na několik týdnů či měsíců, ale že s námi bude roky. I když náš bytový prostor projde stavebními či jinými úpravami, i když se naše rodina rozroste o další členy. Nejvýhodnější je proto investovat do odvětvového nábytku. Jeho hlavní vlastností je flexibilita, což znamená, že jednotlivé komponenty můžeme přizpůsobovat naší aktuální potřebě.

Jiným, stejně důležitým prvkem je nákup od takového výrobce nebo značky, která na trhu působí dlouhodobě a představuje stabilní sortiment produktů. U něj je záruka, že za několik let budeme moci dokoupit k již existujícímu vybavení nábytek nový, který bude korespondovat s koloritem domácnosti.

Naše představa o vzhledu nového nábytku a výběru značky je důležitý proto, abychom se v našem domově cítili komfortně. Tím, co reálně rozhoduje o koupi, je však cena. Při dnešní nasycenosti trhu není problém jednotlivé nabídky vzájemně porovnat, ale listování v papírových katalozích a návštěvy prodejen jsou časově velmi náročné. Znamením moderní doby je výběr a nákup online prostřednictvím internetových obchodů.

Mýtus o nakupování přes internet
V myslích mnoha lidí přetrvává představa, že některé produkty, ke kterým patří i nábytek, není vhodné nakupovat online. Ve skutečnosti se však postup výběru nového nábytku klasickou cestou a přes internet neliší až natolik, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Představa o tvaru, typu a barvě je jen na naší fantazii. Představu však musíme konfrontovat se skutečností tak, že si uděláme průzkum reálné nabídky na trhu. Návštěva kamenného obchodu je vhodná k tomu, abychom si nabízené produkty vyzkoušeli na vlastní kůži, ale ve většině případů v nich najdeme vystaveny pouze vzorové výrobky, přičemž konkrétní barvu či typ, který hledáme, si i tak musíme prohlédnout v katalogu. Navíc náklady na správu prostorů a personálu prodej v klasických obchodech prodražují natolik, že se to odráží i na výsledné ceně produktu. U internetového prodeje tyto výdaje neexistují a nový nábytek je proto cenově výrazně dostupnější.

Proč by tedy zákazník, který již má svou představu o konkrétním kusu nábytku, měl nakupovat právě v kamenném obchodě? Prodej přes internet nabízí oproti tomu klasickému stejně široký sortiment výrobků, který je zároveň přehledněji uspořádán, navíc má zákazník více času a prostoru svůj výběr zvážit. Tento typ prodeje zároveň vylučuje rizika spojená s přenášením velké částky peněz a nabízí možnosti bezhotovostních způsobů platby přes zabezpečené služby českých i zahraničních bank.

Internetový prodej v praxi
Jedním z internetových obchodů v České republice s působností i na Slovensku je portál .... Jeho základní filozofií je nabídka kvalitního nábytku přímo od výrobců, kteří jsou ve světě výroby a prodeje nového nábytku již dlouhodobě usazeni. V nabízeném sortimentu dominuje nábytek, jehož rozložení a dispozici může uživatel měnit podle své okamžité potřeby. Je na návštěvníkovi portálu, aby si předem pro sebe definoval, jaký druh zboží nejvíce odpovídá jeho preferencím, protože online katalog obsahuje nábytek, který je snadno identifikovatelný i v běžných, tedy kamenných prodejnách. Výhodou pro zákazníka je však skutečnost, že jeho cena je v případě objednávky přes ... mnohem nižší.